Grafický návrh v cene baneru | ReklamnePlachty.com

Grafický návrh v cene baneru | ReklamnePlachty.com

ReklamnePlachty.com
MediaWalk.czSme hrdým členomMedia Walk Family

Ak nemáte svoj grafický návrh, nezúfajte

Stačí, keď nám oznámite svoju predstavu a naši grafici sa o zvyšok postarajú.

Najskôr sa ale skúste zamyslieť nad tým, čo chcete, aby pozorovateľ vašej reklamy po jej zhliadnutí urobil? Má dostať chuť si kúpiť váš produkt alebo službu? Alebo ho chcete informovať o tom, že ste práve otvorili novú predajňu? Alebo máte práve tovar za skvelé ceny? Proste a jednoducho - aké je kľúčové oznámenia a koho tým chcete osloviť?

Náš tím grafikov čaká na vaše pokyny a je pripravený s vami návrhmi konzultovať až k vašej úplnej spokojnosti. Označte políčko "Grafický návrh" alebo nás kontaktujte e-mailom či telefonicky. Grafický návrh novej veľkoplošnej reklamy vám obratom pripravíme.

Ako pripraviť dáta pre tlač?

Predovšetkým je pripravte na správny rozmer. Poznáte to, dvakrát meraj a raz rež. Ďalej pri tvorbe grafického návrhu reklamné plachty alebo banneru zvoľte farebný priestor CMYK a pri výstupe do cieľového formátu preveďte všetky písma do kriviek. Zabránite tak nechcenému posunutiu farebného vyznenie a zámene písiem. Správnosť svojich farieb CMYK si môžete overiť na tomto odkaze.

Dáta pre veľkoformátové plachty pripravujte v pomere strán 1:10 a rozlíšenie pre obrázky nastavte na 600 DPI. To znamená, že pre plachtu o veľkosti 600 × 300 cm bude mať dokument s tlačovými dátami veľkosť desaťkrát menšia - 60 × 30 cm.

Dodržujte ochrannú zónu
Dáta pripravte na presný rozmer - bez spadávky a orezových značiek, ale pamätajte na ochrannú zónu. To znamená, že dôležitá grafika a texty nebudú zasahovať tam, kde pri opracovaní bude spevnený okraj s okami. Veľkosť bezpečnej zóny zvoľte niekde medzi 4-5 cm od okraja reklamnej plachty alebo reklamného banneru.

Formát tlačových dát vhodných pre veľkoplošnú tlač

PDF – je voľne prenositeľný formát, ktorý sa verne zobrazí na počítačoch s Windows rovnako ako v zariadeniach Apple, alebo Android. Súbor pre tlač ale musí spĺňať viaceré kritériá. Pokiaľ s exportom do tlačového PDF nemáte skúsenosti, vyberte niektorý z ďalších ponúkaných formátov.


TIFF – je nekomprimovaný rastrový formát a poznáte ho napríklad ako výstup z Photoshopu. Jedinou jeho nevýhodou je veľká veľkosť súboru.


JPG (JPEG) – je komprimovaný rastrový formát a poznáte ho napríklad ako výstup z Photoshopu. Jeho výhodou oproti TIFFu je menšia veľkosť súboru.
AI alebo CDR - sú otvorené dáta z grafických programov Adobe Illustrator a CorelDraw.

Transport dát k nám

Pre nahranie tlačových dát použite tlačidlo "Nahrať tlačové dáta". V tomto prípade nesmie veľkosť súboru presiahnuť 100 MB. Ak majú vaše tlačové dáta väčší objem, použite prosím službu uschovna.cz a ako e-mail príjemcu vyberte obchod@reklamniplachty.cz.

Zaregistrujte se a získejte všechny výhody stálých klientů!
ReklamnePlachty.com